Pogoda na Cyprze – czego spodziewać się w każdym miesiącu na wyspie?

Każdy turysta przylatujący z Polski zastanawia się jakiej pogody może spodziewać się podczas swojego urlopu na Cyprze.

Pamiętaj, że przylatując z zimnej Polski – w 90% przypadkach – BĘDZIE CI CIEPŁO. 
Słońce na Cyprze świeci ponad 300 dni w roku. Warto natomiast wiedzieć, że bywają również chłodne, nie zawsze przyjemne dni czy wieczory.
Przedstawiam poniżej MOJE SUBIEKTYWNE odczucia odnośnie pogody w każdym miesiącu.

 

Styczeń-Luty- To statystycznie najchłodniejsze miesiące na Cyprze. Owszem – dni bywają słoneczne, natomiast bywa chłodno, wietrznie i deszczowo. Te dwa miesiące są najbardziej deszczowe. Należy pamiętać również, że zima na Cyprze to sporo wietrznych dni.

Marzec -> Uznawany za początek wiosny. Deszcze ustępują, natomiast zwykle druga połowa marca bywa chłodniejsza niż jego początek. 
Temperatury sięgają już nawet do 25 stopni Celcjusza. Temperartura wieczorem spada do 10 stopni. Deszcze występują sporadycznie.

Kwiecień -> Najpiękniejszy czas na wyspie! Wszystkie rośliny pięknie kwitną, jest zielono i… CIEPŁO. Bywają wietrzne dni. Opalanie na plaży jest już możliwe. Kwiecień uznawany jest za początek sezonu letniego.

Maj -> Temperatury zaczynają sięgać po 30 stopni Celcjusza. Odczuwalnie to odpowiednik naszego polskiego lata. Woda w morzu nadaje się do swobodnej kąpieli.

Czerwiec-Lipiec-Sierpień-Wrzesień -> SEZON LETNI. Brak opadów (pojedyńcze mogą wydarzyć się w sierpniu lub wrześniu). Wysoka wilgotność powietrza sprawia, że najlepszym przyjacielem jest klimatyzowane pomieszczenie, ewentualnie czas spędzony w morzu.

Październik -> Ciągle piękny czas na wyspie. Temperatury powyżej 30 stopni Celcjusza, woda w morzu bardzo ciepła. Wilgotność powietrza powoli spada.

Listopad-Grudzień -> Początek „zimy” . Deszcze zdarzają się co raz częściej. Bywa słonecznie, ale chłodno i wietrznie. Dobry czas na zwiedzanie Cypru.

Pamiętaj również, że każdy w inny sposób odczuwa temperatury. „Ciepło” & „zimno” poza miesiącami letnimi – ma pojęcie skrajnie względne.

Masz pytania? Napisz do mnie!